Markizy, rolety i żaluzje

Markizy zewnętrzne
Gdy wreszcie po zimowych miesiącach nadchodzi długo oczekiwane lato i powiązane z nim ciepłe, upalne dni, to szukamy odrobiny cienia, dającego wytchnienie od nieustannego gorąca. Dotyczy to również przydomowego tarasu, który polecam ochronić przed palącymi promieniami słońca praktyczną i funkcjonalną markizą. W sklepach można dostać dużo ichniejszym modeli, niemniej jednak różnią się one między sobą tak bardzo, że zanim wybierzemy jeden z nich, warto wiedzieć, czym powinna się charakteryzować dobra i funkcjonalna markiza tarasowa.

Najważniejszą rzeczą, na jaką powinno się zwrócić szczególną uwagę, jest solidność wybranej konstrukcji. Musi być ona opracowana z wysokiej jakości aluminium albo solidnego i odpornego na uszkodzenia tworzywa sztucznego, a pokrycie z równie odpornej tkaniny, PCV czy w bardzo wielu przypadkach stosowanego akrylu. Tego typu markizy tarasowe montuje się bezpośrednio nad osłanianą powierzchnią jako zadaszenie stałe albo ruchome. W tym drugim przypadku składa się ono z ruchomego szkieletu mocowanego do ściany budynku, połączonego z wałkiem, na który nawijane jest pokrycie.

Zazwyczaj robi się to ręcznie, za pomocą dołączonej korby, niemniej jednak niektóre modele są sterowane silnikiem elektrycznym, a sporo z nich posiada również urządzenia zdalnego sterowania. Ważne jest, by wybrana markiza tarasowa posiadała także dodatkową uszczelkę, która z dobrym skutkiem chroni poszycie przed wpływem czynników atmosferycznych, zwłaszcza wilgocią oraz brudem. Stanowi to zabezpieczenie w okresie jesiennym i zimowym, kiedy nie będzie używana i dzięki temu nie powstaną na niej nieestetyczne zacieki.

Więcej informacji: markizy pionowe.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s