Leczenie psa

Jak dbać o psa?
Pies jest bardzo żywotnym zwierzęciem. Ubóstwia spacery i bieganie. Młode psy dużo się przemieszczają i bawią na świeżym powietrzu.

Stąd u psów łatwo o zranienia. Każdy właściciel psa powinien posiadać elementarną edukację na temat tego, jak leczyć rany u psa. Dowiedzieć się tego można z książek dla hodowców, z internetu albo od weterynarza. Najlepiej, jeśli rany u psa leczy się specyfikami zaleconymi przez lekarza weterynarii. Są to substancje przeznaczone specjalnie dla psiej skóry.

Zdarzają się niezbyt duże uszkodzenia skóry, takie jak otarcia u psa. Wówczas zazwyczaj wystarczy przemyć zranione miejsce chłodną wodą i pozwolić naturze, ażeby działała sama. Gorzej jeżeli zaobserwujemy nieprosto gojące się rany u psa. Tu sprawa staje się poważniejsza. Oprócz wizytą u weterynarza, można spróbować łagodnych domowych środków, tych samych co w sytuacji ludzi. Lekarstwem mogą okazać się okłady z naparu rumianku. Mają łagodne właściwości odkażające i wysuszające, dlatego pomogą wyleczyć zranienie u psa.

Zimą czworonogowi może doskwierać uszkodzona opuszka u psa. Dzieje się to za sprawą zamarzniętej, twardej nawierzchni, po której porusza się zwierzę. Może się to przytrafić w każdej sytuacji wtedy, kiedy spacery z psem odbywają się po trudnych terenach, takich jak kamieniste plaże. Nie ma co narażać psa na zranienia zabierając go na twarde trawy lub w pobliże kolczastych roślin. O ile zwierzę zahaczy o duży kolec, może się to skończyć jako otwarta rana u psa. Żaden posiadacz nie pragnie krzywdy swojego pupila, dlatego dba o jego zdrowie i bezpieczeństwo.

Zobacz także: otarcia u psa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s