Prywatny żłobek

Żłobek, ceny
Rodzice, kiedy kończy się im czas urlopu wychowawczego stają przed wielkim dylematem: komu zlecić w opiece własne dziecko? Dla osób, które nie mają tego szczęścia, ażeby móc zostawić własną pociechę pod opieką dziadków, pozostają do wyboru 2 warianty. Albo ich dzieciątkiem zajmie się profesjonalna niania lub zostanie oddane do żłobka. Dla wielu rodziców wybór jest oczywisty, gdyż nie zarabiają aż tyle aby połowę swoich poborów poświęcić na pensję opiekunki.

Jednak decyzja o pozostawieniu swojego dziecka pod opiekę żłobka nie jest ostatnią, jaką muszą podjąć rodzice. Do wyboru mają bowiem żłobek prywatny i państwowy.

Żłobek państwowy będzie świetny dla rodzin o ograniczonych zasobach finansowych, gdyż kosztuje relatywnie mniej od jego prywatnego odpowiednika. Jednak nie oszukujmy się – opieka w nim jest również nieco ograniczona. W bardzo wielu sytuacjach zdarza się, że na zaledwie dwie opiekunki przypada nawet dziesięcioro dzieci. Bardzo trudno jest zatem w takim wypadku ażeby wszystkie potrzeby naszego dziecka zostały dostrzeżone i zaspokojone w najlepszym momencie. Godziny, w których pracuje placówka państwowa są też ściśle określone, nie ma więc sposobów ażeby nasze dziecko mogło tam pozostać godzinę dłużej, kiedy nie będziemy mogli odebrać go o czasie.

Wad tych nie posiadają żłobki prywatne. Grupy są niewielkie, zwyczajne liczą maksymalnie pięcioro dzieci, którymi opiekują się dwie panie. Możemy być więc pewni, że nasze dziecko zostanie w porę nakarmione i przebrane. Nie ma również kłopotu z godzinami, prywatne żłobki są elastyczne i potrafią zaimplementować się do potrzeb rodziców. Bez problemu zatem nasze dziecko możemy odebrać godzinę czy dosłownie dwie później.

Rodzice muszą się zatem bardzo dobrze zastanowić, co jest dla nich priorytetem i według tego wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie. Warto mieć na uwadze jednak ażeby nie oszczędzać, gdy w grę wchodzi dobro i komfort naszego dziecka. W tym wypadku zainwestowane pieniądze będą w każdej chwili dobrym wydatkiem, ktory zaprocentuje w przyszłości.

Dodatkowe informacje: żłobek prywatny warszawa Wilanów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s