Obróbka metali, zakres usług

Urządzenia obróbcze
Kontynuując nasze rozważania w kwestii sprzętu używanego w fabrykach i halach produkcyjnych, gdzie obrabia się przeróżnego rodzaju materiały, przechodzimy do dalszej grupy urządzeń: Imadeł przemysłowych.

Imadło jak funkcjonuje prawie każdy widzi. Natomiast tak samo jak w poprzedniej kwestii, gdzie omawialiśmy wiertarki przemysłowe, imadła też nie mają wiele wspólnego z tymi, których używamy przy pracach w domu czy w garażu.

Przede wszystkim są o sporo większe. Tutaj mamy do czynienia z obrabianiem dużych i ciężkich fragmentów materiału, dlatego także potrzebne jest do tego stosownie silne i duże imadło.

A jeżeli już o sile mowa, to trzeba zdać sobie sprawę z tego, że człowiek raczej nie byłby w stanie należycie umocować tak ciężkiego fragmentu poświęcając własny czas. Dlatego również używa się imadła maszynowe, które wykonują ten proces za nas. Takie imadło pozwala uzyskanie ogromnych sił nacisku, pozwalając obrabianemu materiałowi pozostać w jednym miejscu, dzięki czemu możliwa jest bardzo precyzyjna obróbka.

Jest to istotne, ponieważ prawie każde przesunięcie się materiału spowoduje odchylenia wierconych w nim otworów lub innych typów obróbki na nim stosowanych. Tak przygotowany półprodukt będzie całkiem bezużyteczny, będzie to po prostu zmarnowany materiał. Imadło maszynowe zostało skonstruowane właśnie po to, aby takim sytuacjom skutecznie zapobiec. Imadła napędzane są albo za pomocą silników elektrycznych, poprzez pompę hydrauliczną albo sprężone powietrze. Wybór konkretnych urządzeń zależy od tego, jakie prace wykonywane są w danej fabryce.

Zobacz więcej: przemysłowa piła tarczowa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s