Mierniki wielofunkcyjne

Najlepsze mierniki

Gdy wytwarzamy i wykonujemy instalację elektryczną w nowych albo właśnie oddawanych do użytku budynkach i lokalach mieszkalnych, musimy zawczasu przygotować odpowiednią aparaturę pomiarową dzięki której będziemy w stanie zbadać jakość wykonania instalacji , a ponadto określić charakterystykę energetyczną całego budynku.

Ażeby móc właściwie dokonać wszystkich pomiarów , a oprócz tego móc właściwie zinterpretować uzyskane wyniki, niezbędna jest wcześniejsza legalizacja mierników pomiarowych , a oprócz tego kalibracja wszystkich urządzeń które wykorzystujemy podczas określenia charakterystyki energetycznej danego pomieszczenia.

Taka legalizacja mierników powinna dać nam odpowiedź na pytanie, czy i w jakim stopniu możemy polegać na wynikach uzyskiwanych dzięki zastosowaniu takiej a nie innej metody pomiaru. Z pewnością nie tylko same mierniki uziemienia czy analizatory mocy będą w stanie dać nam wgląd w parametry wykonywanej właśnie instalacji. Bardzo istotne będą także straty napięcia wynikające z jakości użytego okablowania. Z całkowitą czyli stu procentową pewnością na wydajność takich sieci będzie miał wpływ również materiał, z którego stworzony jest kabel. Warto upewnić się czy będzie on w stanie wystarczająco efektywnie przewodzić prąd przez całą instalację.

Właściwa kalibracja i legalizacja mierników jest niezbędna do tego, aby móc sporządzić świadectwa energetyczne całej nieruchomości. Jest to również bardzo ważny element dla przetestowania bezpieczeństwa całej instalacji elektrycznej. Dopiero mając charakterystykę takiej sieci, jesteśmy w stanie przewidzieć z jakim obciążeniem jest ona w sobie w stanie poradzić i w jakich postanowieniach może normalnie pracować.

Więcej: regulatory temperatury.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s