Lampy i kinkiety

Odpowiednie oświetlenie

Planujesz bardzo dobrze urządzić własną łazienkę? Jednym z istotnych elementów tego pomieszczenia są dobre lampy. Natomiast wybór dobrego oświetlenia wcale nie jest taki intuicyjny jakby się mogło wydawać. Powinno się zwrócić uwagę na to, ażeby oświetlenie było praktyczne, o stosownej barwie światła czy też , aby równomiernie oświetlało pełne pomieszczenie.

Ile i jakie źródła światła?
Najważniejszą rzeczą jeśli chodzi o oświetlenie łazienki to źródło światła, które równomiernie oświetli każdy fragment łazienki. Bardzo ważne jest dobre oświetlenie lustra , a oprócz tego umywalki. O ile chodzi o oświetlenie kabiny prysznicowej można zastosować dodatkowe punktowe oświetlenie. Jeżeli chodzi o to zadanie to dobrze sprawdzą się kinkiety ze specjalnymi żarówkami. Jeżeli już chodzi o rodzaj światła to można spokojnie zastosować świetlówki i halogeny. Jeżeli już jednakże halogeny będzie chciało się zastosować do oświetlenia lustra to na nieszczęście sprawi to powstawanie cieni co będzie brzydko wyglądało.

Oświetlenie ogólne
Jeżeli chodzi o oświetlenie ogólne to bardzo dobrze sprawdzają się w tym zakresie plafony, w których powinno się zastosować odpowiednio mocne żarówki. Oczywiście światło tego rodzaju przydaje się przy sprzątaniu czy też ogólnych czynnościach higienicznych. Przy łazience około 6 metrów kwadratowych powinno nam starczyć oświetlenie o mocy 75W. Można także zastosować kilka żarówek o mocy 50W co również powinno spokojnie doświetlić pełne pomieszczenie.

Oświetlenie lustra
Jeśli chodzi o zrobienie dobrego makijażu to światło powinno oświetlać osobę wykonującą makijaż w taki sposób, by nie edytować koloru jej twarzy. Do takiego celu najlepiej sprawdzają 2 oprawy zamontowane po obu serwisach lustra. Można też zamontować kilka opraw o małej mocy nad górną krawędzią lustra.

Jak widać zrobienie idealnego oświetlenia do łazienki wcale nie jest łatwe jakby się mogło wydawać.

Sprawdź również informacje na stronie: sklep firmowy z lampami

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s