Projektowanie eleganckich wnętrz

Uniwersalne projekty wnętrz

Architekt wnętrz jest osobą, która ukończyła studia kierunkowe na kierunku Architektura Wnętrz albo Architektura, zajmująca się głównie projektowaniem i aranżacją pomieszczeń. Do kompetencji architekta pomieszczeń należą takie prace jak: zapoznanie się z konkretnymi potrzebami klienta, inwentaryzacja pomieszczenia/pomieszczeń, które będą podlegały aranżowaniu, projektowaniu albo modernizacji, projekt techniczny , a oprócz tego wizualny na zasadzie wstępnej koncepcji, obejmujący w swym zakresie niezbędne rysunki techniczne. Po zrobieniu projektu koncepcyjnego i jego zaakceptowaniu przez klienta/inwestora projektant wnętrz przystępuje do kompleksowych prac projektowych, doprowadzając projekt do końca poprzez sprecyzowanie najdrobniejszych jego detali zaczynając od rozplanowania podziałów pomieszczeń, programu elastycznego przestrzeni projektowanej, przez projekt instalacji oświetleniowych, wybieranie palety kolorów, materiałów wykończeniowych, po dobieranie mebli, a dosłownie dodatków.

Architekt pomieszczeń w ogromnej liczbie przypadków wytwarza też meble do konkretnego projektu wnętrza. Osoba pełniąca ten zawód musi cechować się kreatywnością, dostrzeganiem najdrobniejszych detali , a oprócz tego postrzeganiem estetycznym ogółu aranżacji. Wnętrze projektowane przez kompetentnego architekta wyróżnia się spójnością w doborze wszelkich dodatków, ma prawidłowe proporcje i najmniejsze elementy, które się ze sobą doskonale komponują i nie gryzą się.

Projektowanie pomieszczeń nie jest pracą zwykłą ze względu na bogactwo rozmaitych materiałów i możliwości na rynku wnętrzarskim , a dodatkowo różnorodności ludzkich charakterów, ponieważ co człowiek to inny gust, niekoniecznie zgodny z gustem samego architekta. Projektant wnętrz powinien być więc otwarty na gusta swoich klientów i konsekwentny w działaniu podczas wdrażania własnych pomysłów. Projektant powinien być zatem też dostatecznie przekonujący i zdecydowany, ażeby jego wizja przestrzeni mogła w ogólności powstać.

Źródło informacji: aranżacja wnętrz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s