Koniec z trzaskającymi szafkami

Amortyzator do szafek

Nabywając meble do domu warto zastanowić się także nad dobrym zestawem funkcjonalnych akcesoriów. Gdy kupujemy przykładowo gotową meblościankę, producent zazwyczaj dołącza nam takie akcesoria do zestawu. Natomiast nie zawsze pragniemy zakupować gotowy komplet, ponieważ chcemy sami zdecydować o tym jak będą wyglądały nasze meble, albo gotowe meblościanki lub zestawy mebli kuchennych nie pasują do niestandardowych wymiarów pomieszczeń naszego mieszkania.

Wtedy, gdy sami składami dla siebie zestaw mebli, akcesoria meblowe także będzie trzeba dobrać samodzielnie. Warto zdawać sobie sprawę, żeby skupić się nie tylko i wyłącznie na takich zasadniczych kwestiach jak zawiasy, klamki, wieszaki itd. Powinniśmy również rozejrzeć się za takimi dodatkami jak choć amortyzator meblowy. Producent mebli zazwyczaj dokłada nam takie elementy do zestawu, jednakże zamawiając elementy na wymiar u stolarza, będziemy musieli zadbać o to własną pracą.

Amortyzator meblowy jest rewelacyjnym rozstrzygnięciem trzaskających drzwiczek, albo głośno zamykającej się szuflady. Po jego montażu, elementy nie będą uderzać o siebie, niemniej jednak o gumowe powierzchnie amortyzatora, co sprawi że ich prawa będzie o wiele cichsza. O ile we wnętrzu mebla ma znajdować się sporo niedużych elementów, np bolców podtrzymujących półki, nie powinniśmy koniecznie wiercić całej masy dziurek w precyzyjny sposób. Pomoże nam tutaj listwa montażowa, którą wystarczy w kilku miejscach przykręcić śrubami do paździerza i już, problem z głowy. Podnośnik meblowy pomoże nam natomiast w ustawianiu i przemieszczaniu bardzo dużych i ciężkich elementów, jak choćby szafa na ubrania czy główna część meblościanki.

Więcej informacji: hamulec meblowy producent.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s