Klimatyzacja w samochodzie

Nabijanie klimatyzacji

System klimatyzacji nie jest perfekcyjnie szczelny. Wszystkie elementy gumowe, gdzie skręcane są ze sobą kolejne elementy układu, nie zapewniają nam stuprocentowego uszczelnienia. Dlatego też z wiekiem ilość czynnika chłodzącego jest coraz mniejsza, a przez to nasz układ klimatyzacji coraz mniej wydajny.

Naprawa klimatyzacji samochodowej, która z upływem lat straciła swoją skuteczność, może kosztować różnie. O ile wszystko ciągle spełnia normy szczelności, wystarczy jedynie uzupełnić poziom czynnika. Może jednakże okazać się, że są wycieki w pewnych miejscach i układ powinno się uszczelnić, lub dosłownie wymienić ewidentne elementy jak skraplacz. Ten, umieszczony na przedzie samochody, w znaczącej liczbie sytuacji obrywa kamieniami które wylatują spod kół innych pojazdów, co powoduje tworzenie się pęknięć.

Pierwsze symptomy ubytku czynnika chłodzącego wcale nie muszą dotyczyć spadku temperatury powietrza lecącego z nawiewów. Auto klimatyzacja posiada bowiem mechanizm kompensacyjny, który do pewnego stopnia jest w stanie nadrobić niedobór czynnika. Jednak wówczas zauważymy oczywiste zmiany, na przykład to że kompresor w znaczącej liczbie sytuacji załącza się i wyłącza. Dopiero gdy ciśnienie gazu spanie poniżej pewnego poziomu, odczujemy wyraźnie cieplejsze powietrze lecące do wnętrza samochodu. Nabijanie klimatyzacji samochodowej na szczęście nie kosztuje majątku, a jeśli układ nie ma innych nieszczelności to taka operacja wystarczy nam na następne kilka lat bezproblemowego korzystania. Warto dodać wyłącznie ażeby rozwiązać problem zanim przyjdzie lato, bo wówczas serwisy klimatyzacji będą przeżywały istne oblężenie.

Sprawdź: chłodnie samochodowe łódź.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s