Skuteczne terapie

Metody leczenia

Dylematy rozwojowe u dzieci zdarzają się coraz częściej. Niestety jest temu winne dzisiejsze środowisko, wszechobecne zanieczyszczenie powietrza zwłaszcza w dużych miastach, a także duży stres w życiu zwykłym rodziców. To sprzyja powstawaniu różnorakich wad, a jedną z nich jest autyzm.

Jest to bardzo ciężkie schorzenie umysłowe, które zazwyczaj zostaje człowiekowi na kompletne życie. Co prawda znacząca większość osób z autyzmem potrafi nauczyć się z nim normalnie funkcjonować i wieźć stosunkowo standardowe życie, natomiast nadal jest ono okupione oczywistymi ograniczeniami. W znaczącej liczbie sytuacji autyzm łączy się z zaburzeniami mowy, które najpierw objawiają się wyjątkowo szybkim jej rozwojem, a później gwałtownym zahamowaniem. Jeżeli już widzimy u dziecka takie objawy nie czekajmy.

Sprawą w tym samym momencie powinien zainteresować się świetny neurologopeda, który będzie w stanie zdiagnozować młodego pacjenta i orzec jaki może być problem. Jest to ważne, ponieważ autyzm w dużej liczbie przypadków można wyleczyć albo co najmniej znacznie pomniejszyć jego objawy, o ile wyłącznie leczenie rozpocznie się odpowiednio wcześnie. Niestety nie jest to prosty okres, zarówno dla rodziców jak i samego dziecka, jednak jest to absolutnie konieczne ażeby dać autystycznemu dziecku szansę na prawidłowy rozwój i wejście w nastoletnie, a potem dorosłe życie. Stosowane dzisiaj techniki stymulacji mózgu, jak przykładowo integracja sensoryczna, dają bardzo dobre efekty, jednak ważne są tutaj sumiennie wykonywane ćwiczenia i częste wizyty na sesjach terapeutycznych, a także bardzo dobra współpraca rodziców z lekarzami i pediatrami.

Więcej informacji: integracja sensoryczna lodz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s