Markizy zewnętrzne

Markizy na lata

Prawie każdy z nas czeka z utęsknieniem na lato, ciepłe, a częstokroć i gorące dni, podczas których należy poszukiwać choćby odrobiny cienia. Takie miejsce dające wytchnienie musimy móc wyszukać też na własnym tarasie, dlatego warto zamontować nad nim praktyczną, kolorową markizę. Ich wybór w sklepach jest tak duży, że może niekiedy sprawiać problem przy zakupie, dlatego, zanim nie dobrze wybierzemy, warto wiedzieć, czym odróżnia się najlepsza markiza tarasowa.

Najbardziej istotną kwestią jest oczywiście solidność całej konstrukcji, produkowanej zazwyczaj w postaci rurek z aluminium lub nowych generacji równie wytrzymałych tworzyw sztucznych. Takie rurki tworzą kratownicę, na której jest rozpięte kolorowe pokrycie wykonane z mocnego PCV albo akrylu, wodoodpornego, odpornego na rozdarcia i niekorzystne czynniki atmosferyczne.

Typowa markiza tarasowa jest mocowana do ściany budynku, mogąc służyć jako zadaszenie stałe albo ruchome. W tej drugiej wersji pokrycie jest nawijane na obrotowy wałek, ręcznie za pomocą korby, a w wielu modelach przez wydajny silnik elektryczny ze zdalnym sterowaniem za pomocą pilota. Najwyższej jakości markizy są też wyposażone w regulowane ramiona boczne, ułatwiające ustawienie zadaszenia pod dowolnym kątem. Powinny także mieć specjalną gumową uszczelkę, która w okresie zimowym albo jesiennym efektywnie ochroni pokrycie przed wilgocią. W przeciwnym przypadku niezabezpieczona markiza tarasowa może szybko ulec zniszczeniu, a na jej powierzchni powstaną nieestetyczne i skomplikowane do usunięcia zacieki.

Więcej informacji: markizy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s