Osiągnięcia nauki

Jak prowadzi się badania?

Warto wiedzieć, że w teraźniejszych czasach coraz większe znaczenie ma produkcja białek rekombinowanych. Nie powinno to jednak nikogo zaskakiwać. Należy zaznaczyć, że białka rekombinowane mają bardzo szerokie użycie.

Np świetnie sprawdzają się w medycynie. To jednakże nie wszystko. Dobrej jakości białka rekombinowane są także teraźniejsze w przemyśle. Wszystko dlatego, że w teraźniejszych czasach nic nie stoi na przeszkodzie, ażeby modyfikować już uzyskiwane białka. Jest to tak zwana inżynieria białek. Należy podkreślić, że pozwala ona zwiększyć właściwości uzyskanych wcześniej elementów. Warto zaznaczyć, że świetnie zastosowana inżynieria białek sprawia, że enzymy odporne są np na wysoką temperaturę. Oprócz tego takie białka rekombinowane mają zmienione specyficzność pod kątem substratów.

Ciekawostką jest fakt, że białka rekombinowane stosowane są nie tylko i wyłącznie w medycynie, ale również w przemyśle chemicznym. Pewnie oczywiście nie każdy wie, ale białka rekombinowane są używane przykładowo w czasie produkcji proszków do prania. To jednak nie wszystko. Białka rekombinowane są też stosowane w przemyśle spożywczym –
choćby w postaci reniny, która jest niezbędna w momencie produkcji niektórych elementów.

Trzeba zaznaczyć, że we wcześniejszych latach białka rekombinowane zostały pozyskiwane z tkanek żywych organizmów. W tym momencie jednak używa się zdecydowanie bardziej innowacyjne metody, które sprawiają, że powstaje ich więcej, a otrzymywanie białek rekombinowanych jest zdecydowanie bardziej skuteczne – wszystko tak faktycznie dzięki rozwojowi biotechnologii.

Sprawdź tutaj: Białka rekombinowane.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s