Woda dobra dla zdrowia

Zdrowy wpływ wody na nasze ciała
Picie wody mineralnej w czasie upałów powinno być obowiązkiem. Dużo osób zapomina o tym, że ludzie dorośli powinni pić dość w wielu sytuacjach zaopatrywać się w taki produkt jak woda mineralna wysokomineralizowana, ażeby ze znakomitym skutkiem uzupełniać niedobór tych składników. Jakie minerały są najlepiej przyswajalne w ten formie i dlaczego woda mineralna jest ceniona wyżej od wody źródlanej?

Magnez to bardzo ważny pierwiastek w ludzkim organizmie.

Jego niedobór ujawnia się zazwyczaj poprzez skurcze mięśni i słabą odporność na stres. Zbyt mała ilość magnezu w organizmie może również powodować kwestie z pamięcią i koncentracją. Choć ten pierwiastek znajduje się w nieomalże każdym produkcie spożywczym, to jednakże aktualnie woda mineralna z magnezem jest najlepiej przyswajalnym źródłem tego składnika. Polecam więc nabywać ją nie wyłącznie podczas upałów, niemniej jednak także wtedy kiedy pojawia się trudniejszy okres w pracy albo w życiu prywatnym. Magnez jest wypłukiwany z organizmu również w przypadku spożywania dużych ilości kawy.

Dlaczego magnez w wodzie mineralnej, a nie źródlanej? Woda mineralna średnio lub wysokomineralizowana to dobre źródło różnorakich pierwiastków dla osób dorosłych. Ludzie w wieku dojrzałym powinni raczej unikać wody źródlanej, chyba że cierpią na przykład na schorzenia nerek. Zbyt mała ilość pierwiastków, a tak jest w przypadku wody źródlanej, może przyczyniać się do wypłukiwania bardzo poważnych składników. W państwach skandynawskich, gdzie woda była zbyt miękka, czyli nie zawierała zbyt wielu pierwiastków, zaobserwowano większą zapadalność na choroby serca. Gdy zaczęto dodawać pierwiastki do wody, sytuacja uległa przekształceniu. Dla osób dorosłych najlepsza woda mineralna to ta z dodatkiem magnezu, woda źródlana jest wspaniała dla dzieci i kobiet w ciąży. Polecam o tym pamiętać w szczególności wówczas gdy prowadzi się aktywny tryb życia.

Sprawdź: Najlepsza woda mineralna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s