Instalacje elektryczne

Mierniki wielofunkcyjne
W przemyśle stosujemy bardzo wiele różnorakich narzędzi. Przede wszystkim są to te, które umożliwiają produkcję różnorakich towarów, ale nie tylko i wyłącznie. Nie możemy zapomnieć również o bezpieczeństwie pracowników , a ponadto całego zakładu.

Mowa tutaj przede wszystkim o zabezpieczeniu przed porażeniem prądem, pożarem i tym podobnymi przykrymi wydarzeniami. Dlatego też bardzo często wykorzystywanymi urządzeniami są przykładowo testery bezpieczeństwa, które używane są przede wszystkim przez elektryków pracujących na danym zakładzie pracy bądź hali produkcyjnej. Ich celem jest regularne sprawdzanie czy instalacja elektryczna jest bezpieczna i nie spowoduje np. przeskoku iskry, który sprawi zapłon łatwopalnych oparów albo innych tego rodzaju rzeczy.

Ważne aby na hali produkcyjnej znajdowały się również mierniki uziemienia, którymi elektrycy mogą sprawdzać czy instalacja odgromowa na obiekcie jest sprawna i w razie uderzenie pioruna zostanie on bezpiecznie odprowadzony do ziemi. W przeciwnym razie konsekwencje byłyby takie, że lepiej sobie tego nawet nie wyobrażać. Dla lepszego zobrazowania możemy powiedzieć jedynie tyle, że oznaczałoby to ogromny pożar w fabryce, zapłon różnego rodzaju substancji łatwopalnych, chemikaliów itd.

Niewykluczone byłoby dosłownie skażenie znacznego terenu wokół, ewakuację ludności i niemożliwość życia na danym terenie przez długie lata. Mierniki wielofunkcyjne używane są zazwyczaj jako komfortowe połączenie powyżej wspomnianych urządzeń, które zapewnia mobilność i szybkie przełączanie się między funkcjami.

Sprawdź: Testery bezpieczeństwa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s