Certyfikaty, sposób na poprawę pozycji

Podnoszenie prestiżu firmy

Standard ISO 9001 to zapis ustaleń pomagających osiągnąć taki sposób zarządzania jakością w firmie produkcyjnej lub usługowej, żeby zapewnić jednolity proces produkcyjny oraz dodatkowo zestandaryzowany, ujednolicony sposób sprawdzeniu jakości w danej organizacji.

Na pewno w praktyce wdrażanie ISO 9001 może wyglądać bardzo różnie. Bardzo często chodzi o określenie metod i schematów postępowania oraz procedur związanych z produkcją albo dostarczaniem przez firmę określonej usługi. Powinno się bowiem pamiętać, że na ostateczną jakość oferowanych produktów może mieć wpływ bardzo wiele czynników. Aby posiadać gwarancję, że wszystkie te rzeczy bierzemy w każdym momencie pod uwagę żeby zagwarantować produkcję produktów najwyższej możliwej jakości, powiniśmy zadbać o ujednolicenie procesu produkcyjnego oraz dodatkowo takie opracowanie procedur postępowania, żeby każdy pracownik miał pełną świadomość tego, co w danej chwili jest najistotniejsze.

Z całą pewnością w polskich filmach wdrażanie ISO 9001 jest już na dosyć zaawansowanym poziomie. Bardzo sporo organizacji i przedsiębiorstw zaczęło wdrażać normy ISO, w wielu sytuacjach też firmy wysyłają osoby z działu testom jakości na szkolenia związane z tą normą. Wiele firm szczyci się już uzyskanymi w ten sposób certyfikatami ISO 9001.

Tak de fakto wdrażanie ISO 9001 zaczęło się w Polsce już kilkanaście lat temu. Dzisiaj jest to w zasadzie pewnego rodzaju standard. Bardzo dobrze się stało, że tego typu systemy zarządzania jakości jak ISO lub HAACP są już powszechnie używane i powszechnie wykorzystywane. Pomaga to podnieść jakość produkowanych w naszym kraju produktów.

Polecam: doradztwo w zakresie bhp.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s